oyun1

Karagöz Müzesini Ziyaret Ettik!


Yuvaya Başlarken Yaşanan Sıkıntılar

Hemen, hemen bütün çocuklar yuvanın ilk gününde, yaşadıkları bu yeniliği heyecan ve sevinçle karşılar. Ama işler iki – üç gün içinde bütünüyle değişebilir. Üstelik bu, çok sık görülen bir durumdur. Birlikte yaşamanın basit de olsa birtakım kuralları vardır ve çocuklar bunları yorucu ya da sıkıcı bulabilir. Bu noktada yeniden ‘ küçülmek ’ ve evde kalmak isteği doğal olabilir.


Çok Fazla Çizgi Film İzlemek

Çok Fazla Çizgi Film İzlemek Çocuklarda Hiperaktiviteye Neden Oluyor Çizgi filmler, çocukları eğlendirirken hayal dünyalarını da genişletmekte; onların dünyalarında “rahatlatma” rolü kadar “öğretme” rolünü de üstlenmektedirler. Ancak tüm bu olumlu etkiler belli hususlar göze alınmadığı taktirde olumsuza çevrilebilir ve çocuğu istenilmeyen şekilde etkileyebilir.


b-377053-renkli_kalemler

Anne ve Babanın Çocuk Üzerindeki Etkisi

Bir çocuk için hem anne hem de babanın etkisi çok önemli. Araştırmalar, annenin de babanın da çocuklar üzerinde farklı etkiler yarattığını belirtiyor. “Bir babanın çocuğuna verebilecekleri ile bir annenin verebilecekleri farklıdır. Çocuğun sağlıklı gelişimi için hem annesine hem de babasına ihtiyacı vardır.